Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.” Henryk Sienkiewicz

             25 stycznia 2019 r. przedstawiciel Komisariatu Policji w Łysych — sierż. szt. Krzysztof Zapadka spotkał się z uczniami naszej szkoły. Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się ferii zimowych oraz specyfika zawodu policjanta.
Funkcjonariusz przestrzegał uczniów przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać w czasie uprawiania sportów zimowych. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.
             Prosił o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywał uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. W tym celu każdy uczeń uczestniczący w prelekcji otrzymał kamizelkę odblaskową. Uczestnicy spotkania mogli również uzyskać informacje na temat wymogów jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji.
             Spotkanie z policjantem to kolejny element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie, a wybór zawodu nie był aż taki trudny. /A.Cz./

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum w Łysych Rights Reserved.